To chyba dobry rok dla zmian w narzędziach i usługach w Google. Aktualizacja wyglądu wyników wyszukiwania, liczne zmiany i poprawki w Google Search Console to jedynie parę przykładów nowości od firmy z Mountain View. 

Usuwanie URL wreszcie zagościło na nową wersję GSC!

W Google Search Console można teraz bez problemu podejrzeć usunięte adresy URL oraz dodać wykluczenia z poziomu nowego interfejsu. Wcześniej funkcja dostępna była jedynie ze starszej wersji narzędzia i była domyślnie ukryta w 'Starsze narzędzia i raporty'. W nowym interfejsie łatwiej zobaczymy status naszych żądań o usunięcie podstron z wyszukiwarki oraz dodamy nowe prośby o usunięcie niechcianych adresów. 

Ciekawym dodatkiem jest usunięcie adresu URL jedynie z pamięci podręcznej aż do następnego indeksowania. Może okazać się to bardzo pomocne przy dużych zmianach treści na stronie, które czasem potrafią wisieć w pamięci podręcznej nawet tygodniami!

Usuwanie adresu z pamięci podręcznej Google

Ta funkcja w odświeżonej wersji z pewnością zachęci wielu mniej doświadczonych użytkowników tego narzędzia do usuwania starych adresów. Oby więcej takich zmian ponieważ jeszcze parę przydatnych funkcji GSC znajdziemy jeszcze w starej wersji narzędzia. 

Kolejną zmianą powinno być podobne odświeżenie i dodanie do głównego menu dodawania parametrów URL. Jest to co prawda bardziej skomplikowane niż usuwanie starych treści, ale może doczekamy się jakiejś uproszczonej i bardziej dostępnej wersji również tej funkcji.

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując: jak usunąć URL z Google, usuwanie url w google, google search console usuwanie url